KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

0

KPSS 2016 Önlisans sona erdi. 16 Ekim 2016’da yapılan sınava yıl boyu çalışan adaylar, şimdi gözlerini sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına çevirdi.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve saat 9.30’da başlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans oturumu 11.30’da tamamlanmıştı. Zorlu maratonun ardından memur adayları, sonuçlar açıklandıktan sonra ÖSYM’nin resmi sitesinden sonuçlarını öğrenebilecektir. (sonuc.osym.gov.tr)

2016 KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Peki 2016 KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) şimdilik net bir tarih vermese de, sonuçların 20 Kasım’da yapılacak olan Ortaöğretim düzeyi sınavının ardından yaklaşık 10 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Adaylar, sonuçlarını T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler. KPSS, Kamu Kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel adıdır ve 2 yıl geçerlidir.

KPSS SONUÇLARI KASIM’DA AÇIKLANACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen ve saat 9.30’da başlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans oturumu 11.30’da tamamlandı. Adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sonuçların 20 Kasım’da yapılacak ortaöğretim oturumunun ardından bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. ÖSYM, sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapmadı.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV TARİHİ

Sınava girecek olan Ortaöğretm (Lise) adayları sınav saatini ve tarihini merak etmeye başladı. ÖSYM konu hakkında son dakika açıklaması yaparken sınav tarihi Kasım ayına ertelendi. Buna göre yapılan son düzenleme ile birlikte sınav günü 20 Kasım 2016 Pazar gününe alındı. Sınav saati ise 10:00’da başlayacak ve adaylar 120 sorudan oluşan soruları 2 saat içinde çözmeye çalışacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.