KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 KPSS Ortaöğretim (Lise) Düzeyi İçin Öneriler

0

ÖSYM’nin Türkiye’de Kamu personeli seçme ve yerleştirmeye yönelik olarak yapmış olduğu KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), devletin herhangi bir kurum ya da kuruluşunda memur olmak isteyen memur adayları için önemli bir adımdır.

İki yılda bir yapılan bu sınava her geçen yıl katılacak olan aday sayısı artmaktadır. Fakat bu artışa rağmen atama yapılacak kadro sayısının da giderek azaldığı görülmektedir. Bu durum KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı)’ye hazırlanma sürecini zorlamaktadır. Kpss’de başarı, sık sık ve yoğun bir ders programından ziyade daha verimli ve düzenli çalışmayla mümkün olacaktır. Bu dönemi verimli ve azimli bir şekilde geçirmek memur adayları için oldukça önem arz etmektedir.

2016 KPSS Ortaöğretim (Lise) Düzeyi İçin Öneriler

KPSS 2016 Ortaöğretime (Lise düzeyi) hazırlanan adaylar için birkaç öneri ve bilgi:

ÖSYM’nin güncellemiş olduğu sınav müfredatlarını düzenli olarak takip etmeniz yararınıza olacaktır.

Sınava son üç ay kala konu anlatımlarını bitirmiş olmalısınız. Böylelikle son üç ayı test çözerek bitirdiğiniz konuları pekiştirerek daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Çalışabileceğiniz güncel olan KPSS konu anlatımlı ve teslim çözümlü kitaplar ve denemeler tercih etmelisiniz.

2016 Kpss Ortaöğretim başvuruları 9-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır.

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı 23 Eylül Pazar günü yapılacaktır.

2016 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları 10 Kasım 2016 tarihinde açıklanacaktır.

Bu Sınava Kimler Girebilir?

2016 yılından önce mezun olmuş tüm lise mezunları bu sınava girebilir.

Lise son sınıfta olan öğrenciler, bu sınava gidebilirler ve önümüzdeki iki yıl boyunca Kpss Ortaöğretim 2016 tarihli sınav sonucunda almış olduğu puanla memur alımlarında tercih yapabilir ve atama bekleyebilirler.

Lise 3. Sınıfta olan öğrenciler bu sınava girebilirler fakat 2017 de mezun olduktan sonra Kpss Ortaöğretim 2016 tarihli sınav sonucunda almış olduğu puanla memur alımlarında tercih yapabilir ve atama bekleyebilirler.

Lise 2. Sınıfta olan öğrenciler, bu sınava girebilirler ancak, 2018 yılında mezun olacakları için Kpss Ortaöğretim 2016 tarihli sınav sonucunda almış olduğu puanla 2018 Haziran’ın sonunda yapılacak olan son memur alımlarında tercih yapabilir ve atama bekleyebilirler.

Sınava hazırlanan tüm memur adaylarına başarılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.