KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavına Sayılı Günler Kala…

0

KPSS 2016 Lisans ve Önlisans düzeyinde yapılan sınavların ardından, gözler 20 Kasım’da yapılacak olan Ortaöğretim sınavına çevrildi. 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı için artık son viraja girilirken, adayların heyecanı da doruk noktasına çıktı.

2016 KPSS Ortaöğretim sınavına günler kala, adaylar ne yapmalı ve nasıl bir çalışma sürdürmeli?

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavına Sayılı Günler Kala...

Bu stresli sürecin artık sonuna gelinirken, sınava girecek olan adaylar olabildiğince sakin kalmalı ve stresten uzak durmalıdır. Stres, insanın en büyük düşmanlarından biri olduğu için, stresten uzak kalınmadığı takdirde sınav esnasında tam potansiyel göstermek de imkansız hale gelecektir.

Sınava kısa süre kala artık genel konu çalışması yapmak yerine, konu tarama tesleri ve deneme sınavları çözmelisiniz. Deneme sınavı çözerken de gerçek bir sınava giriyormuşçasına süre tutulması faydalı olacaktır. Deneme ve konu tarama testleriyle, konu eksiğinizi tespit etmeli ve eksiklerinizi böyle tamamlamaya çalışmalısınız. Yapılan hatalarınızın doğrusunu öğrenerek, bunu tekrarlamamaya özen gösterin. Gerekirse uzman bir kişiden destek alın, anlamadığınız konuları anlatmasını isteyin.

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı esnasında, yapamadığınız sorular üzerinde fazla durarak zamanınızı boşa harcamayın. Bunun yerine sonraki soruya geçerek zamandan kazanın. Testi tamamladıktan sonra zamanınız kalırsa yapamadığınız sorulara tekrar bakarak çözmeye çalışın. Bu esnada asla kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, konsantrenizi bozmayın!

20 Kasım 2016’da yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavı, ÖSYM tarafından yapılan son açıklamaya göre saat 10:00’da yapılacak. Daha önceki yılların aksine bu yıl sınav saati ileriye alındığını unutmayın. Sınava girerken yanınızda sadece kimliğiniz ve giriş belgenizi alın. Bunun dışında cüzdan, telefon ve hatta anahtar gibi aletlerin hiçbiriyle sınava girilemeyecektir. Sınav salonuna en az 45 dakika – 1 saat önce giderek, herhangi bir sorun ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Sınav yerinizi ve salonunuzu sınavdan en az 1 gün önce mutlaka gidip kontrol edin.

Sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.