KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 Kpss Sınavına Dair Güncel Bilgiler

0

Her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonlarca kişinin katılacağı 2016 KPSS Önlisans ve Lise sınavlarına sayılı günler kaldı.

Kpss sınavına son gün kala bile aylarca çalışan adaylar heyecanla sınav gününü beklemektedir. 2016 Önlisans ve Lise Kpss sınavı ne zaman sorusuna cevaben 22 Ekim tarihinde gerçekleşecektir. Adaylar çalışmaların meyvesini sınav sonuçları açıklandığında görebileceklerdir.

Kpss sınavının durumuna bakılarak kamuda çalışmak bir iş sahibi olmak isteyen tüm adaylar KPSS sınavına girmelidir. Kpss de alınan puanlar ile merkezi atamaların olacağı ay Kasım ayıdır. 2016 KPSS sınavı eski sınavlara hitaben farklı zamanlarda olacağı için lisans başvurusunun son günü adayların Kpss de hangi öğrenim düzeylerinden sınava girecekleri net bir şekilde belirlenecektir.

2016 Kpss Sınavına Dair Güncel Bilgiler

Önemli bir hususta 2014 KPSS sınavının geçerlilik süresi 2016 kpss sınavından sonra geçerliliğini kaybedecektir. Bu yüzden 2014 kpss puanı ile herhangi bir yere yerleşemeyen adaylar yeni sınava da dahi olmazsalar 2016 Kasım ayından sonra merkezi atamalar için tercih hakkı sunulmayacaktır.

Ortaöğretim ve Önlisans sınavının başvuru tarihleri ise 9-24 tarihleri arasındadır. 2016 Kpss geçerliliği 2 yıldır. Kpss adayları bu dönemde ortaöğretim ön lisans mezunu olmasalar bile iki yıl içerisinde mezun oldukları takdirde başvuru yapabilirler. Ayrıca bir adayın lisans düzeyinden sınava girebilmesi için herhangi bir lisans programından mezun olması gerekir.

Kpss tercihleri ise sınavın bitiminden hemen bir ay sonra yani Kasım ayının son günlerine doğru olacaktır. Adayların merakla beklediği Önlisans KPSS sonuçları da Kasım ayının başlarında açıklanarak heyecan ve merak sona erecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.