KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

1

Ortaöğretim (Lise) ve Önlisans düzeyinde yapılacak olan 2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Büyük bir heyecanla ve uzun uğraşlar sonucunda bir yıl boyunca hazırlanıp Mayıs ayında 22 Mayıs ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde iki ayrı oturum şeklinde yapılan 2016 KPSS Lisans Sınavı’na girenlerin KPSS sonuçları aldıkları puan bazında geçen ay açıklanmıştı. Lisans sınavına girmiş olan katılımcıların aldıkları puanlara göre kendi branşlarında sıralamaları ise 11 Ağustos 2016 tarihinde belli oldu.

2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Adaylar sonuçları “ais.osym.gov.tr” üzerinden T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sisteme girerek öğrenebilir ve KPSS tercihleri yapacakları kontenjanlara yerleşip yerleşemeyecekleri konusunda fikir edinebilirler.

Atamalar ne zaman gerçekleşir şu anda net bir bilgi henüz yok. İlerleyen günlerde bunun da belli olacağı düşünülmekte. KPSS önlisans sınavına girecek adaylar için ise KPSS başvuru işlemleri 9 Ağustos 2016’da başlamış olup 24 Ağustos’a kadar devam edecektir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Bu nedenle sınava gireceklerin en geç 24 Ağustos’a kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Önlisans ve Ortaöğretim düzeylerinde yapılacak olan KPSS sınav sonuçları ise ÖSYM sınav takvimine göre 10 Kasım 2016’da açıklanacak.

Ortaöğretim (lise) ve önlisans düzeyinde KPSS ne zaman yapılacak diye merak edenler için de, önlisans düzeyinde 22 Ekim 2016 Cumartesi, ortaöğretim düzeyinde ise 23 Ekim 2016 Pazar günü yapılacağını hatırlatmakta fayda var. Başvuruda bulunacakların son başvuru tarihinde, gece yarısına kadar ödeme yapmış olmaları ve ödemelerini ÖSYM sitesi üzerinden giriş yaparak ‘ÖDEMELERİM’ kısmında kontrol etmeleri gerekiyor.

Başvuruda bulunmayanlar ya da ödemesiyle ilgili bir sorun çıkanlar için başvuru tarihinin uzatılmayacağını tekrar hatırlatalım. Başvurusunu başarıyla gerçekleştirenler ise yine ÖSYM’nin kendi sitesi üzerinden aday bilgilerini sınava alım sırasında ya da sınav esnasında herhangi bir sorun yaşamamak adına kontrol etmeliler. Sınava girecek olanlara ve Lisans düzeyinde atanacaklara şimdiden başarılar.

1 yorum
  1. ahmet diyor

    genel kültür 12. soruda iki tane doğru cevap var. bulgaristan ve arnavutluk ikiside 20. yüzyılda bağımsız olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.