KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2017 Sınavsız Memur Alımları

0

Bugüne kadar kamu kurumlarına kpss sınavı ile memur alımı yapılmaktaydı. 2017 Mart ayında kpss şartı olmadan memur olmak isteyenlere müjde niteliğinde olan bu haber insanlara umut kapısı açtı. Kpss’siz memur olmak şartları tam olarak netleşmese de 30.000 memur alınacağı kesinleşmiş bulunmaktadır.

Sınavsız Memur Alımları

Hangi Kamu Kurumlarına Memur Alınacak?

Kpss’siz memur ilanları memur açığı olan, memur alınacak kurumların sitelerinden duyurulacaktır. Şu anda kesinleşmiş memur alınacak kurumlar, Cumhurbaşkanlığı sekreterliği, bakan yardımcılığı kadroları, başbakanlık müşavirliği, başbakan ve başbakanlık müşavirliği, başbakanlık basın ve halkla ilişkiler müşavirliği, savunma sanayi müsteşarlığı, müsteşar yardımcılığı, hukuk müşavirliği, daire başkanlığı müşavir ve avukat kadroları, TOKİ başkanlığı, özelleştirme idaresi başkanlığı, başkanlık yardımcılığı, proje grup başkanı ve halkla ilişkiler müşavirliği kurumları memur alımı yapacaklarını açıkladılar. Kpss personel ilanları yapılmış olmasına rağmen öncelikle alınacak personel MSB için askeri personel olacaktır. Belli aralıklarla güncellenecek olan kpss memur personel ilanı kurumların kendi sitelerinden duyurulacaktır.

Sınavsız Personel Alımı Nasıl Yapılacaktır?

Kpss sınavına girmiş olan insanların bile birçoğunun atanamaması gündemde iken, sınavsız personel alımı birçok insanın yüzünü güldürdü. Kpss haberler ve diğer duyuruları takip ederek hangi kuruma ne kadar personel alınacağını takip etmek gerekmektedir. Yılın belli dönemlerinde belli sayıda personel alımı yapılacaktır. Kpss haber siteleri bu duyuruları yapmaktalar. Her kurum hangi nitelik ve şartlarda eleman alacağını gerek kendi siteleri gerekse internetteki haber sitelerinden belli aralıklarla duyurmaya devam edeceklerdir.

2017 kpss olmaksızın personel alımı bundan sonra da böyle mi devam edecek? Yoksa kamu kurumlarında oluşan personel açığının kısa sürede kapatılması için mi bu uygulama yapılmaktadır? Bu konuda kesin bir bilgi mevcut değildir. Ancak kesin olan şudur ki 2017 yılında kamu kurumlarına 30.000 personel alınacaktır.

> İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.