KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2017’de KPSS Kalkıyor Mu?

0

2017’de KPSS Sınavı Yapılacak Mı?

Son günlerde birçok platformda “KPSS kalkıyor mu?” gibi sorular dolaşmaya başladı. Buna sebep olarak son aylarda yaşanan birçok olay gösterilebilir.

Kpss kalkacak mı soruları ve sınavlara şaibe karıştığı iddiaları, bazı sınavların iptali, belli yıllarda Kpss puanları ile yerleşenlerin usulsüzlük olduğu iddiaları ile açığa alınmaları bu sınava olan güvenleri bir nebze olsun kırmış gözüküyor. Fakat Ösym’nin tek kalemde böyle büyük ve köklü bir sınavı da kaldıracağı düşünülmemekte. Kaldırmak yerine ufak çapta güvenlik önlemleri, optik formlarda değişimler söz konusu olmaktadır.

2017'de KPSS Kalkıyor Mu?

2017’de KPSS Olacak Mı?

Ösym, sınavı kaldırmak yerine bu tarz önlemler alamaya daha meyilli diyebiliriz. Son günlerde bu soruların tekrar yöneltilmesine sebep olarak yaklaşan tercihler gösterilmektedir. Bilindiği üzere 14 Kasım’da Lisans düzeyinde tercihler başlayacak. 2017’de kpss sınavının kalkacağını düşünerek hayatınızda yönlendirmeler yapmayınız. Zira Ösym’nin resmi sitesinde bu konuyla alakalı hiçbir açıklama yapılmadı.

Kpss sınavının kalkacağı hakkında hiçbir açıklama yapılmazken 2017 yılı sınav tarihleri şimdiden belli oldu:

” – 2017 kpss lisans sınavı başvuruları Mart ayında başlayacak ve sınav 22 Mayıs’ta yapılacaktır. Sonuçların ise 16 Haziranda duyurulması bekleniyor.

– 2017 kpss alan bilgisi sınavı ise bu tarihlerden bir hafta sonra 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecektir.

– Öğretmenlik alan bilgisi sınavının ise 16 Temmuz da yapılması bekleniyor. Sonuçlar ise 4 ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.”

Kısaca sınav tarihleri bile ÖSYM tarafından belirlenmişken, Sınavın kalkacağına dair söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır. Ösym’nin resmi siteleri haricinde yapılan duyurulara itibar etmeyiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.