KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2017’de KPSS Merkezi Yerleştirme Yapılacak Mı?

0

ÖSYM sürekli olarak sınav sistemlerinde değişimler ve yenilikler yapmakta. Fakat bu değişimleri genelde radikal değişiklikler olarak değil, aşamalı olarak kaydetmektedir. Bunun sebebi olarak adayların kendilerini birden değişik bir sistemin içinde bulmalarını ve yeni sisteme adapta olma süreçlerinin zor olmasını önlemektir. Çünkü direk değişik bir ve yabancı bir sistemle karşı karşıya kalan adaylar bocalayacaklardır ve belki de başarısız olacaklardır. Bu yüzden ÖSYM bunun önüne geçmeye çalışmakta ve böyle bir şeye sebebiyet vermek istememektedir.

2017'de KPSS Merkezi Yerleştirme Yapılacak Mı?

Son günlerde Kpss sınav sistemiyle alakalı birçok tartışma konusu gündeme geldi.

Sınavların şaibeli olduğu iddia edildi hatta bu konuyla alakalı birçok tutuklama gündeme geldi. Bu olayların ardından akıllara yine “KPSS kalkıyor mu?” Sorularını getirdi. Şu anda ÖSYM sınav merkezinden bu konuyla alakalı resmi bir açıklama gelmiş değil. Yani bu iddiayı doğrular nitelikte bir açıklama ÖSYM tarafından yapılmadı ya da böyle bir girişim ima edilmedi. Değişimler olacak mı? Henüz bilinmiyor ama şimdilik Kpss ile alakalı böyle bir durum kesinlikle gündemde değil demek yanlış olmayacaktır.

KPSS TERCİH DÖNEMİ

Kpss tercih dönemi yaklaştı. KPSS Lisans ve Önlisans düzeylerinde tercihler kısa zaman sonra başlayacak. Bu da akıllara Kpss merkezi yerleştirme olacak mı? Sorusunu getirdi.

Merkezi yerleştirme ile ÖSYM sözleşmeli memur ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ve bu alımlar Kpss başarı sıralamasına göre yılda iki kez Kasım ve Haziran aylarında yapılmaktadır. Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde adaylar heyecanla bu yerleştirmeyi beklemektedirler. Birçok farklı alanda alımların bu sene de yapılacağı duyuruldu. Ayrıntılı bilgiye tercihlerin başlaması ile ÖSYM’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri sitemizden duyuracağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.