KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2018 KPSS Haberleri

0

Milyonların dört gözle beklediği KPSS açılımıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl olduğu gibi bu yıl da merak içeren sorularla gündemde. Bu yazımızda KPSS hakkında merak edilen güncel KPSS haberleri, KPSS 2018 soru dağılımları hakkında aradığınız soruları yazımızda bulabileceksiniz.

2018 KPSS Haberleri

KPSS 2018 Soru Dağılımları

KPSS soru dağılımlarının 2017 KPSS soru dağılımının 2018 KPSS Soru Dağılımı ‘nda da benzer şekilde olacağı öngörülmektedir. 60 Genel Kültür ve 60 Genel Yetenek olmak üzere toplamda 120 sorudan oluşmaktadır.
GENEL YETENEK; Türkçe 30 soru, Matematik 27 soru, Geometri 3 soru olmak üzere toplamda 60 sorudur.
GENEL KÜLTÜR; Tarih 27 soru, Coğrafya 18 soru, Vatandaşlık 9 soru ve Güncel Bilgiler 6 soru olmak üzere toplamda 60 sorudur.

KPSS’ye Hazırlık

Okul sonrası çalışma hayatına geçebilmek adına memuriyet için karşılaştığımız KPSS hayatımızın dönüm noktasıdır.İş hayatımızı belirlemesi adına hayatımızda önemi oldukça büyüktür.Bu ciddi maratona hazırlanmak da büyük bir özen ve özveri gerektirmektedir.KPSS’YE Hazırlık ; online siteler,dersaneler,sistemli çalışma gerektirmektedir.Bu alanda Türkçe,Matematik,Geometri,Tarih,Coğrafya,Vatandaşlık ve Güncel bilgiler konularında eksiksiz ve sistemli çalışmayla KPSS de başarı sağlanması kaçınılmazdır.

KPSS Bilgileri

KPSS ile ilgili merak edilen konuları yazımızda bulabileceksiniz. KPSS memuriyet isteyen adaylar için her yıl düzenlenmekte ve bir sınav sonucunun iki yıl geçerli olduğu bir sınav sistemidir. Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da 2017 KPSS’de alanlara (ÖABT)katılım sağlayacak adaylar için 40 TL,genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katkı sağlayacak adaylar için 60 TL ücret talep edilmişti. 2018 KPSS de henüz net bir fiyat açıklaması yapılmamış fakat adaylardan sınav ücretlendirmelerine dair artış yapılmış şekilde ücret belirleneceği beklenmektedir.Resmi açıklamalar için ise OSYM resmi sayfasında yapılacak açıklamaları takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.