KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2018 KPSS Konu Dağılımları

0

Kamu personeli seçme sınavı, lisans mezunu adayların memur olmak için girdikleri bir sınav olup 2 yılda bir düzenlenmektedir. 2 yılda bir düzenlenen sınav olduğundan dolayı sınav puanı geçerliliği de 2 yılda geçerlilik sağlamaktadır.

2018 KPSS Konu Dağılımları

ÖSYM 2018 KPSS ile ilgili herhangi bir içerik değişikliği olmadığından dolayı adayların aynı çalışma sistemi ile sınavlara çalışmaları gerektiğini bildirmiştir. 2018 Kamu personeli seçme sınavı ile ilgili pek bir değişiklik olmamıştır. Konu ve soru dağılımları da geçen senelerdeki gibi aynı kalmıştır.

KPSS 2018 Konu ve Soru Dağılımları Hakkında

Kamu personeli seçme ve yerleştirme sınavı ile ilgili konuların ve soruların aynı şekilde devam edeceği açıklanmıştır. KPSS 2018 soru dağılımları alan için Matematik 27, Geometri 3, Türkçe 30, Vatandaşlık 9, Tarih 27, Coğrafya 18, Güncel bilgiler 6 olacak şekilde dağıtılmıştır. Konu dağılımları ile ilgili ÖSYM sitesinde detaylı bir açıklama yapmıştır. Adaylar bu konu ve soru dağılımlarına göre bir çalışma sistemi oluşturup sınavda daha başarılı olabilirler. KPSS 2018 sınav sistemi için ÖSYM adaylara kolaylık sağlasın diye bir de çalışma programı oluşturmuştur. Bu çalışma programı ile ilgili adaylar disiplinli bir şekilde çalışırlar ise başarı gösterecekleri düşünülmektedir.

KPSS 2018 Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2018,başvuru tarihleri belli olmuştur. Mart ayında adaylara sınava başvuruda bulunacaklardır ve Mayıs ayında sınava girilecektir. Adayların sınav sonuçları Haziran ayında belli olacak olup öğretmen adayların sınav sonuçları yoğunluktan dolayı Temmuz ayında belli olacaktır. KPSS haberleri ile ilgili tarihler belli olmuş olsa da ücretler ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış olunup, geçen senelerdeki gibi alan, için 40 TL, eğitim bilimleri için 60 TL gibi bir ücret ödeneceği düşünülmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.