KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2018 KPSS’de Sınav Ücretleri Değişti Mi?

0

Kamu personeli seçme sınavı, lisans mezunu adayların bölümleri ile alakalı olarak belirli bir baraj puanı alarak memur olmak için girdikleri bir sınav olup iki yıl da bir düzenlenmektedir.

2018 KPSS'de Sınav Ücretleri Değişti Mi?

Bu sınav sistemi ile pek çok kişi her yıl memur olmaktadır. Sınav sisteminin çok fazla değiştiği ülkemizde KPSS 2018 ile ilgili bir değişiklik olup olmadığı merak konusu iken ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre herhangi bir içerik değişimi olmadığı, adayların aynı şekilde sınava hazırlanmaya devam etmeleri gerektiği duyurulmuştur. 2018 Kamu personeli seçme sınavı ile ilgili adayların pek çok merak ettiği konu bulunmaktadır.

KPSS 2018 Ne Zaman Olacak?

2018 KPSS yeni sistem ile pek bir değişiklik olmamış olup sınav tarihide aynı tutulmuştur. Sınava girecek olan adayların Mart ayında sınava başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha sonra Mayıs ayında sınav yapılacak olup tüm adayların sonuçları Haziran ayında açıklanacaktır. Sadece öğretmen adayların ın sonuçları çok fazla talep olduğundan dolayı Temmuz ayına ertelenmiş olup, daha sağlıklı ve dikkatli bir değerlendirmenin yapılacağı açıklanmıştır. 2018 KPSS ne zaman soruları için hiçbir tarih değişikliğine gidilmediği duyurulmuştur. Özellikle sınavın içeriği ve soru dağılımları aynı bırakılmış olup, aynı şekilde bir çalışma sistemi ile adayların çalışmalarına devam etmeleri istenilmiştir.

KPSS 2018 Merak Edilen Sorular – SINAV ÜCRETİ?

Pek çok kişinin merak ettiği konu olan 2018 kamu personeli seçme sınavı giriş ücretleri hakkında henüz bir bilgilendirilme yapılmamış olunup, ücretlerin gene geçtiğimiz yıllardaki gibi aynı olacağı düşünülmektedir. Fakat kesin bir bilgi verilmediğinden dolayı bu ücretlerde herhangi bir artış da yaşanabilir. Her yıl artış gösteren sınav ücretlerinde bu yılda bir artış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.