KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

Cumhuriyet tarihinde görülmemiş öğretmen alımı!

0

Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 yılında üçüncü kez öğretmen ataması yaparak Cumhuriyet tarihinin 1 yılda en fazla öğretmen alımına imza atmış olacak!

Şubat’ta 30 bin öğretmen alan, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü bir adıma hazırlanıyor.

Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapan MEB, Eylül ayının sonunda 15 bin öğretmen ataması için mülakatlara başladı. Takvim’den Safure Cantürk’ün haberine göre yılın son öğretmen ataması ise Aralık ayından önce yapılacak. Böylelikle MEB’in 1 yıl içinde 60 bin öğretmen ataması yapmış olması bekleniyor.

Cumhuriyet tarihinde görülmemiş öğretmen alımı!

ŞUBAT’TA DA ALIM YAPILACAK

MEB, Eylül’ün sonunda yapılacak 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için illerde mülakat görüşmelerine başladı. Yeni atanacak öğretmenlerin çoğunluğu öğretmen ihtiyacı olan Doğu ve Güneydoğu’ya gönderilecek. MEB, yılın son öğretmen atamasını ise ihraç edilen FETÖ’cü öğretmenlerin yerine yapacak. MEB’de şu ana kadar 31 bin 500 öğretmen FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Soruşturmaları tamamlanıp ihraç edilecek öğretmenlerin yerine MEB yeni öğretmen alımı için çalışma başlatacak. MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bu öğretmen alımı minimum 15 bin olacak, sonraki alım ise 2017’nin Şubat ayında yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.