KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

Devlet Memuru Olmak İçin KPSS Şart Mı?

0

Devlet memurluğu alımlarında Kpss sınavına girmek ve sınav sonrasında başvurulacak kurumda mülakatlara katılmak gerekmektedir. Ancak 2017 Kpss sınavına gerek kalmadan bazı kadroların açılmasına olanak sağlayan bir yıl oldu.

Devlet Memuru Olmak İçin Kpss Şart Mı?

Bazı devlet kadroları kpss şartı olmadan memur olmak için fırsat sunmaktadır. Bu kadrolara güncel olarak ilgili kurumların web sitelerinden ulaşılabilir ve gerekli başvurular doğrudan yapılabilmektedir. Ancak kpss’siz memur olmak isteyen kişiler bu yöntemle sözleşmeli personel olarak işe alınmaktadır.

Kpss’siz memur ilanları gerek medya kanallarında, gerekse ilgili kurumların yayın kanalları ve web sitelerinde ve İş Kurumu tarafından yayınlanmaktadır. Bu kanalları düzenli olarak takip ederek kpss personel ilanları ve haberlerine, açılacak kadrolara ve alınacak kişi sayılarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kpss memur personel ilanı yayınlandıktan sonra ilgili kadrolar için doğrudan kurumlara başvuru yapılmalı ve mülakat süreci başarı ile tamamlanmalıdır. Daha sonrasında kurumun sizden isteyeceği gerekli evrakları tamamlayarak sözleşmeli personel olarak işe başlayabilir ve devlet memuru olabilirsiniz.

Kpss haber ve yayınlarını takip ederken dikkat etmeniz gereken noktalar ise şöyledir:

– Güncel takip: Açılacak kadrolarla ilgili güncel bilgiler takip edilmeli ve başvuru tarihleri kaçırılmamalıdır. Başvuru tarihleri bittikten sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

– Açılacak kadroların uygunluğu: Kpss haberler alınacak personellerde aranılan nitelikleri içermektedir. Bu kriterlere uygun olmak ve aranılan özellikleri taşımak başvurunuzun kabul edilmesi için oldukça önemli bir noktadır. Bu yüzden ilanlar arasından kendi kriterlerinize en uygun olana başvuru yaparak devlet memuru olma şansınızı daha da arttırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.