KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

Hangi Kurumlar KPSS’siz Memur Alıyor?

0

Yaşanan darbe girişiminin ardından, kamu kadrolarında çok sayıda görevlinin açığa alınması, boşalan kadrolarda memur ihtiyacını gündeme getirdi. Bu nedenle bu kadrolarda kpss şartı olmadan memur olmak söz konusu…

Hangi Kurumlar KPSS'siz Memur Alıyor?

Personel Alımı İçin Başvurular

Bu başvurular için Kpss’siz memur olmak imkânı mevcut. Ancak KPSS’ye girip 55 puanın üzerinde alan herkes başvurulara dahil olabilecek. Kpss’siz memur ilanları her kurum için geçerli değil. Bazı kurumlar hala KPSS şartı istiyor. Örneğin Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Kamu İhale Kurumu gibi kurumlarda KPSS şartı aranıyor. Bu kurumların yaptıkları duyurular incelendiğinde Kpss personel ilanları verdikleri açıkça görülebilir.

KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumların bazıları ise; TUBİTAK, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Dış İşleri Bakanlığı gibi kurumlar…

Hangi Kriterlere Göre Memur Alımı Yapılıyor?

Yayınlanan kpss memur personel ilanı içerikleri incelendiğinde, işin tanımına göre bazı kriterler şart koşuluyor. Örneğin Dış İşleri Bakanlığı çerçevesinde verilecek olan görevlerde yabancı dil şartı isteniyor. TUBİTAK kurumu için olan ilanlarda, eğer bazı araştırmalarda çalışacak görevliler aranıyorsa, üniversitelerin gereken bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Kpss haberleri arasında bu yıl 26.000 civarı kamu personeli alınacağı ifade ediliyor. Aynı zamanda 2017 Kpss sınavı da önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Bu sınavdan adayların alacağı puanlara göre düzenlenen kamu personeli yerleştirmeleri yapılacak. Bu konuda yayınlanacak Kpss haber içerikleri adaylar tarafından merakla bekleniyor.

– KPSS ŞARTI OLMAYAN MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYIN!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.