KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

2016 KPSS Lise Sınavı Tarihi

0

Bilindiği gibi KPSS ortaöğretim (lise) düzeyinde sınav tarihinde değişiklik yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ortaöğretim sınavının Ekim ayında yapılması planlanırken sınav ilerleyen bir tarihe ertelenerek 20 Kasım 2016 Pazar gününe alındı.

Peki 2016 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak?

İşte 2016 KPSS Lise Sınavı Tarihi

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ortaögretim düzeyi: – 20 Kasım 2016

Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) testi – 4 Aralık 2016

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI HANGİ TARİHTE GERÇEKLEŞECEK?

Sınava girecek olan Ortaöğretm (Lise) adayları sınav saatini ve tarihini merak etmeye başladı .ÖSYM konu hakkında son dakika açıklaması yaparken sınav tarihi Kasım ayına ertelendi. Buna göre yapılan son düzenleme ile birlikte sınav günü 20 Kasım 2016 Pazar gününe alındı. Sınav saati ise 10:00’da başlayacak ve adaylar 120 sorudan oluşan soruları 2 saat içinde çözmeye çalışacak.

KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTI

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSSOrtaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar KPSS sınav giriş belgeleri ais.osym.gov.tr adresinden alabilirler. 2016 KPSS’de sınav giriş belgeleri her bir aday için özel olrak düzenlenecektir. T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinilicek belgeler sınavdan 10 gün önce erişime sunulacaktır. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

SINAVA GİRERKEN YANINIZA ALMANIZ VE ALMAMANIZ GEREKENLER

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların bu belgeler dışında herhangi bir eşyalarını sınav binalarına getirmemeleri gerekmektedir. Adaylar sınava kalem, silgi, kalemtıraş, kol ya da cep saati getir-memeliler. Bu gereçler bütün adaylara ÖSYM Başkanlığınca sağlanmaktadır. Adayların sınava yiyecek, su dışında içecek getirmeleri de kesinlikle yasaktır. Şekerleme de adaylara ÖSYM tarafından sağlanmaktadır. Adaylar sınava şeffaf şişe içerisinde su getirebilmektedirler.

Sınav öncesinde, sınav esnasında ya da sınav sonrasında bina içerisinde cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı iptal edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.