KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2016/2 – Lisans tercihleri ne zaman yapılacak?

2

KPSS 2016/2 B Grubu Lisans tercihleri ne zaman yapılacak?

Her yıl yinelenen KPSS sınavı memur olmak isteyenler için büyük önem taşıyor. Bu yılda Ekim ayının 16’sında gerçekleşen sınava adaylar büyük heyecanla girip çıktı. Sınavın hemen ardından KPSS tercihleri ne zaman yapılacak soruları sorulmaya başlandı.

ÖSYM’nin bu yıl yaptığı KPSS sınavına giren adaylar 2016 KPSS lisans tercihleri başlığı altında aramalar yapıyor.

KPSS 2016/2 - Lisans tercihleri ne zaman yapılacak?

Biz lisans KPSS tercihi zamanını sizler için araştırdık. KPSS’ye giren adaylar kendi T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi (ais.osym.gov.tr) üzerinden 14-23 Kasım arasında kendileri yapacak. Bu yıl ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen ya da elden verilen tercih listeleri kabul edilmeyecek.

Adaylar, tercih yapacakları kadroları ve boşluklarını görmek için ÖSYM’nin resmi sitesinden KPSS 2016/2 tercih kılavuzunu indirerek şimdiden yapacakları tercihleri belirleyebilirler. Bu tercih kılavuzunda orta öğretim, ön lisans ve lisans olarak ayrılmış bölümlerden kendilerine uygun olan tercihleri seçmelidirler.

Yapılacak olan bu tercihler bu yılın ilk yarısındaki 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde ya da 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde girilmiş olan sınavlar içindir. Aday, tercih yapabilmek için bu oturumlardan en az birine girmiş olmalı ve en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmalıdır. Aksi halde tercih yapamayacaktır.

Bazı yıllarda adayların yetişememesinden dolayı uzatılan tercihler, bu yıl uzatılmayacak. O yüzden adayların bu tarihleri kaçırmaması gerekiyor. Bu konuda yapılacak olan değişiklikler için ÖSYM’nin resmi internet sitesini kontrol edebilirsiniz.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

2 Yorumlar
  1. Abdullah diyor

    Bugün ayın 14’ü ve ösym nin sitesinde böyle bir tercih listesi söz konusu bile değil.Ne zaman yapılacağına dair net bir bilgide yer almıyor.Başka sayfalardan okuduğum kadarıyla 21.12-30.12.2016 tarihleri arasında diyor.Lütfen yardımcı olur musunuz?

    1. admin diyor

      Daha öncesinde tercihler 14’ünde başlayacak deniyordu şu an net bir bilgi yok.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.