KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2016/2 Tercih Ücreti Ne Kadar?

2

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercihler ne zaman yapılacak, sorusu gündeme geldi. Önlisans ve Ortaöğretim sınavına giren KPSS adayları için ÖSYM tercih kılavuzu yayımlayacak. Adaylar tercihlerini kılavuzda yayınlanan bilgiler doğrultusunda yapacak.

KPSS tercih kılavuzunun 21 Aralık itibari ile ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.

KPSS 2016/2 Tercih Ücreti Ne Kadar?

KPSS 2016/2 TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS tercihi yapacak adaylar ÖSYM’nin sitesinden tercih ücretlerini yatırabilecekler. Peki KPSS tercih ücreti ne kadar? 20 Kasım KPSS sınavına girmiş olan adaylar tercih dönemi oaln 21 Aralık’tan itibaren tercihlerini yapabilecekler ve bu işlem için 15 TL ödeyecekler. Adayların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise tercih işlemlerinin bittiği gün adayların ‘mezun’ durumunda olmaları gerektiği.

KPSS TERCİHİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin, ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. (Danıştay 12. Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroları tercih hakkı bulunan adayların, sınava girdikleri üst öğrenim düzeyinde mezun olamasalar da, tercih ettikleri alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroların gerektirdiği alan/programdan tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla mezun olmaları gerekmektedir.)

Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır. Adayların boş kadrolara ve pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

2 Yorumlar
  1. isimsiz diyor

    Merhaba arkadaşlar ben 2016 onlisans kpss ye girdim 62 aldim fakat mezun olamadim 2 dersim kaldigi icin hic bir tercih yapamiyorum??Yardimci olur musunuz

    1. mert diyor

      bu puanla tercih yapsan da hiçbir yer gelmez zaten. imkansız gibi bir şey.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.