KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2017 Yılında Kaç Kişi Alınacak?

0

KPSS sınavına bu yıl milyonlarca kişi başvuru yaptı. Peki, 2017 yılında KPSS puanları ile kaç kişi atanacak? Devlet tarafından belirlenene göre, son rakam 60 bin kişi olarak sunuldu.

OHAL’in gelmesi ve binlerce kişinin görevden alınması ile beraber, ciddi boşluklar oluştu ve devlet kapsamına pek çok kişinin atama yapılması bekleniyor.

KPSS 2017 Yılında Kaç Kişi Alınacak?

Açılan boşluklar en çok KPSS sınavına giren kişileri heyecanlandırıyor. Birçok kişinin hayali memur olmak! Bu yüzden KPSS sınavına çalışan milyonlarca kişi, 60 bin kişiden birisi olmak adına sınav sonrasında tercihlerini belirleyecek. Barajın +70 puan olması sebebiyle 1 milyona yakın kişinin baraj, ortalama olarak 200.000’e kadar inecek gibi duruyor! Daha sonrasında yapılan başvurular üzerinden, en yüksek puanlara sahip olan kişiler Türkiye sınırları içerisinde memur atamaları içerisinde yer alacak.

2017 KPSS sınav sonuçları açıklandıktan sonra siz de tercihleri belirleyebilirsiniz. KPSS tercihi yaparken, doğru sıralamaları ele almak oldukça önemlidir. Aksi halde açıkta kalma ihtimaliniz çok yüksektir. Özellikle Türkiye ilk defa 60 bine kadar memur alımı yapacak ve bu yüzden binlerce personelin memur olma hayali gerçekleşecek. Doğru tercihlerin yapılmaması durumunda ise açıkta kalma veya sıralama hatasına düşme riski oldukça fazla!

Bu gibi durumlara takılmamak bakımından mutlaka geçen yılın taban ve tavan puanlarını inceleme altında tutmalısınız. Aynı zamanda başarı sıralamanıza da bakmayı ihmal etmeyin. Belirlemiş olduğunuz memur atamaları bu süreç zarfında gerçekleşecek ve siz de devlet tarafından memur olarak atama şanslarına ulaşabileceksiniz.

KPSS sınavına ilk defa bu kadar yoğun rağbet gösterilirken, milyonlarca kişi, yine atama şansı bekleyecek ve açılan 60 binlik boşluktan birini ele almak için doğru sıralama yapmaya çalışacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.