KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2018 Detaylı Bilgiler

0

2018 Yılı yapılacak KPSS sınavı için adaylar açıklamaları yakından takip etmektedir. Yapılan açıklamalara göre bu yılki 2018 Kamu personeli seçme sınavı hakkında herhangi bir değişiklik olmadığı, geçtiğimiz yıllardaki gibi bu sınavında içerik olarak aynı olacağı duyurulmuştur.

KPSS 2018 Detaylı Bilgiler

2018 KPSS, genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alan şeklinde konu dağılımları yapılmıştır. KPSS soru dağılımları hakkında ÖSYM gene aynı şekilde lisans sınavında Matematik 27, Geometri 3, Türkçe 30, Vatandaşlık 9, Tarih 97, Coğrafya 18, Güncel bilgiler 3 olacak şekilde bir dağılım yapılmıştır. ÖSYM konu ve soru dağılımları ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi kendi sitesi üzerinde detaylı bir şekilde açıklamıştır.

2018 KPSS Sınav Çalışma Programı Hazırlama

KPSS 2018 ücretleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış olsa da geçen yıllardaki gibi alan sınavı için 40 TL, genel yetenek ve eğitim bilimleri için 60 TL bir ücret belirleneceği düşünülmektedir. Bu kamu personeli seçme sınavı için gene 120 dakikalık bir sınav süresi verilecektir. KPSS 2018 çalışma programı ile ilgilide ÖSYM detaylı bir program hazırlayarak sınava hazırlanan adaylara kolaylık sağlamıştır. Bu çalışma programını düzenli ve disiplinli bir şekilde uygulayacak adayların sınavda başarı elde edeceği düşünülmektedir.

KPSS İle İlgili Son Durum

2018 Kamu seçme sınavı ile ilgili tüm açıklamalar yapılmıştır. Geçen yıllardaki gibi bir sınav olacağı ve içeriğin değişmediği, adayların gene aynı şekilde çalışma sistemlerini değiştirmeden devam etmeleri gerektiği duyurulmuştur. Bu sınav ile ilgili sadece öğretmen adaylarının sınav sonuçlarının Temmuz ayında açıklanacağı duyurulmuş olup, bunun dışında da bir değişikliğin olmadığı söylenmiştir. KPSS haberleri ile ilgili pek çok konu açıklaması görseniz de herhangi bir değişiklik yoktur. Tüm detaylı konu ve soru dağılımları, sınav bilgileri hakkında detaylı bilgiyi ÖSYM sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

KPSS 2018 Ne Zaman Olacak?

2018 KPSS Konuları Değişti Mi?

2018 KPSS’de Sınav Ücretleri Değişti Mi?

KPSS 2018 Hakkında Genel Bilgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.