KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2018 Hakkında Genel Bilgiler

0

2018 Kamu seçme sınavı hakkında ÖSYM adaylara konu ve içeriklerin değişmediğini açıklamıştır. Konu ve içerik geçen yıllardaki gibi olacağından adayların çalışma sistemlerini değiştirmemeleri gerektiği duyurulmuştur.

KPSS 2018 Hakkında Genel Bilgi

2018 KPSS alan ve eğitim bilimleri olmak üzere 2 oturumdan oluşacak olup, sınav süresi 120 dakika olacaktır. 2018 KPSS ne zaman olacağı ile ilgili adaylara duyuru yapılmış olup, sınav başvuruları Mart ayında olacaktır. Sınav Mayıs ayında gerçekleşecek olup sınav sonuçları ise Haziran ayında olacaktır. Sınav sonuçları ile ilgili sadece öğretmen adaylarının sonuçları Temmuz ayında açıklanacağı duyurulmuş olup bunun nedeni ise öğretmen adaylarının sayısının çok fazla olmasından dolayı olduğu açıklanmıştır.

KPSS 2018 Çalışma Soruları ve Konular Nelerdir?

KPSS 2018 konu ve soru dağılımları da değişmemiş olup geçen yıllardaki gibi olacaktır. Lisans alan için soru dağılımları Matematik 27, Türkçe 30, Geometri 3, Tarih 27, Coğrafya 18, Vatandaşlık 9, Güncel Bilgiler 6 soru olacak şekildedir. KPSS’ye hazırlık için adaylar bu konu ve soru dağılımlarını kullanarak bir çalışma programı oluşturabilirler. Ayrıca ÖSYM siz adaylar için bir çalışma programı da oluşturmuştur. Bu program ile adaylar disiplinli ve düzenli bir şekilde sınava hazırlanırlar ise başarıyı elde edecekleri düşünülmektedir.

KPSS 2018 Sınav Ücretleri Ne Kadar Olacak?

Kamu seçme sınavı ile ilgili ÖSYM içerik ve sistemde bir değişiklik olmadığını açıklarken, sınav ücretleri hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır. Geçen yıllardaki gibi alan için 40 TL, eğitim programı için ise 60 TL ödeneceği düşünülmektedir. Henüz herhangi bir ücret açıklaması yapılmadığı için ücretlerde bir artış da olabilir. 2018 Kamu personeli seçme sınavı ile ilgili olarak gene sınav 120 dakikadan oluşacak olup oturum soru sayılarında bir değişiklik uygulanmamıştır. ÖSYM bu 2018 KPSS ile ilgili tüm açıklamalarını detaylı bir biçim de sitesinde yapmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.