KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2018 Ne Zaman Olacak?

0

Kamu personeli seçme sınavı 2018 ne zaman olacak adayların en çok merak ettiği sorulardan biridir. KPSS 2018 sınav sisteminde bu yıl içerik olarak herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Sınav konu ve soruları aynı şekilde devam edecek olup sınav tarihleri ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

KPSS 2018 Ne Zaman Olacak?

KPSS 2018 sınav başvuru tarihi Mayıs ayında yapılacak olup, sınav tarihi 2018-KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) için 22.07.2018 olarak belirlenmiştir. Sonuçlar ise Ağustos ayında açıklanacaktır. Diğer KPSS sınav tarihleri için ÖSYM sınav takvimi takip edilebilir. Sadece öğretmen adayları için sınav sonuçları Temmuz ayında açıklanacak olup, bunun sebebi çok fazla öğretmen adayının olmasından dolayıdır. 2018 kamu personeli seçme sınavı konu olarak değişmediğinden dolayı adaylarında sınav sistemi ile ilgili çalışmalarını değiştirmemeleri gerektiği duyurulmuştur.

KPSS Soru Dağılımları

KPSS 2018, sınav süresinde de herhangi bir değişiklik yoktur. 120 dakikalık olup, iki oturumdan oluşmaktadır. Bu iki oturuma göre sınav ücretlerinde de herhangi bir değişiklik olamayacağı düşünülmektedir. Sınav ücretleri ile ilgili bir açıklama yapmadıkları için sınav ücretlerinin de geçen yıllardaki gibi aynı olacağı düşünülmektedir. Alan oturumu için 40 TL, eğitim bilimleri için 60 TL ödeneceği düşünülmektedir. 2018 KPSS bilgileri arasında ücret ile ilgili bir bilgilendirme yapılmadığından dolayı bu ücretlerde bir artış olabilir. KPSS 2018 ile ilgili konu ve içerikle ilgili bir değişiklik olmadığından dolayı soru ve konu dağılımları da değişmemiştir.

KPSS Çalışma Programı

KPSS 2018 soru dağılımları alan Matematik 27, Türkçe 30, Geometri 3, Tarih 27, Coğrafya 18, Vatandaşlık 9, Güncel bilgiler 8 şeklinde bir soru dağılımı uygulanmaktadır. KPSS 2018 soru ve konu dağılımları ile ilgili ÖSYM sizlere sitesinde detaylı açıklamaları vermiştir. Bu soru ve konu dağılımlarına göre adaylar kendilerine bir çalışma programı oluşturabilirler ya da ÖSYM sizlere bir KPSS 2018 çalışma programı adı altında sizlere bir çalışma programı sunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.