KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS 2018 Sınav Sistemi Değişti Mi?

0

2018 Kamu personeli seçme sınavı hakkında merak edilen pek çok konu olmak ile beraber ÖSYM adaylara sınav içeriği ve soru dağılımları ile ilgili bir değişikliğin olmadığını duyurmuştur.

KPSS 2018 Sınav Sistemi Değişti Mi?

Bu sınav ile ilgili ÖSYM adaylara çalışma sistemlerini değiştirmeden devam etmeleri gerektiğini söylemişlerdir. KPSS 2018 soru dağılımları geçen yıllardaki gibi olup alan bölümü için Matematik 27, Geometri 3, Türkçe 30, Vatandaşlık 9, Coğrafya 18, Tarih 27, Güncel bilgiler 6 olacak şekilde bir soru dağılımı uygulanmıştır. Sorulara göre konu dağılımlarını da ÖSYM kendi sitesi üzerinden detaylı bir biçimde adaylara sunmuştur.

KPSS 2018 Soru Dağılımı

2018 Kamu personeli seçme sınavı ile ilgili öğrenciler bu soru ve konu dağılımlarına göre kendilerine bir çalışma programı hazırlayabilirler. Ayrıca KPSS 2018 çalışma programı olarak ÖSYM sizlere bir çalışma programı da sunmaktadır. Bu çalışma programı soru ve konu dağılımlarına göre detaylı bir biçimde yapılmıştır. Adaylar bu çalışma programına ÖSYM ‘nin sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Adaylar bu ders çalışma programı ile düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışırlar ise başarılı olacakları düşünülmektedir. KPSS 2018 konu içerikleri ve soru sistemi değişmediği için adaylar aynı sistemle çalışmaya devam etmelilerdir.

KPSS 2018 Sınav Ücretleri Açıklandı Mı?

KPSS 2018 ile ilgili ücretlendirme ile alakalı olarak bir açıklama henüz yapılmamış olsa da ücretlerin geçen yıllardaki gibi alan için 40 TL, eğitim bilimleri için 60 TL olacağı düşünülmektedir. Fakat henüz bir açıklama yapılmadığından dolayı bu fiyatlarda bir artış olabileceği de düşünülmektedir. KPSS’ye hazırlık ile ilgili olarak ÖSYM tüm bilgileri sitesinde açıklamıştır. KPSS konu ve içerikleri ile ilgili herhangi bir değişiklik olmadığı için adayların herhangi bir değişiklik yapmadan sınava hazırlanmaya devam etmeleri gerektiği ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.