KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Atamaları İçin Gereken Belgeler

0

KPSS Atamaları İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Yüzbinlerce gencin memur olma hayali ile girdiği KPSS sonuçları açıklandı. Lisans düzeyinde KPSS A grubu ve B grubu kadrolar için Mayıs ayında yapılan sınavın sonuçları ile Ekim ayında yapılan önlisans sınavı sonuçları açıklanmıştı.

KPSS Öğretmenlik Alan Sınavı da yapılarak sonuçlar açıklandı. Bu sonuçların açıklanmasıyla beraber Kpss atamaları da başlayacak. Devlet memuru olmak isteyen yüzbinlerce genç bu sınavın sonucunu bekliyor.

KPSS Atamaları İçin Gereken Belgeler

Kpss Ataması Ne Zaman?

Yetkililer KPSS sonuçlarının açıklanmasından itibaren kamuya ne kadar memur alınacağı ile ilgili bir açıklama yapılacak. Her bakanlık veya kamu kurumu kendi ihtiyaçlarına göre alınacak memur sayısı Devlet Personel Başkanlığına bildirecek. Memur alımlarının lisans, ön lisans, ortaöğretim mezunları arasından pozisyonların niteliğine göre olacağı öngörülüyor.

Kpss Atamaları İçin Gerekli Belgeler

Kpss ön lisans, ortaöğretim, lisans sınavlarından yüksek puan alan öğrenciler sabırsızlıkla memur alımlarını bekliyor. Memur alım sayısının belli olmasından itibaren memur adaylarını yeni bir heyecan bekliyor. Devlet memuru olma şartlarına haiz kişiler arasından seçilecek yeni memurlar birtakım güvenlik soruşturmalarından geçecek. İstihbarat kurumlarının raporuna göre yeni memur alımı yapılacak.

Kpss atamaları için gerekli belgeler konusunda adayların hazırlıklı olması gerekmektedir. Bu belgeler şunlardır:

– Kimlik numarası beyanı
– Adres bildirimi beyanı
– Görevini yapmaya engel olacak bir rahatsızlığın olmadığına dair sağlık raporu
– Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
– Diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge
– Kpss yerleştirme sonuç belgesi
– Mal bildirimi beyannamesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.