KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına Hangi Kaynaklardan Çalışılmalıdır?

0

KPSS eğitim bilimleri sınava girecek olan adaylar için oldukça önemli, soru sayısı fazla olan bir alandır. Puan getirisi en yüksek alanlardan biridir. Bu nedenle gerek konu anlatım kitapları, gerek test kitapları, gerekse deneme setlerine büyük önem verilmelidir.

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına Hangi Kaynaklardan Çalışılmalıdır?

Türkiye’deki kitap ve eğitim piyasasında birçok eğitim bilimleri sınavı için kitap bulunmaktadır. Buna rağmen her kitap öğretim açısından aynı derecede değildir, bazıları oldukça yüzeyselken bazıları fazlaca detaylıdır. Bu yüzden adayların belli başlı, başarılılığı kanıtlanmış kitaplardan çalışmaları gerekmektedir. Bununla birlikte her yayınevinin konu anlatım kitabı, test kitabı ve deneme kitabı aynı oranda başarılı değildir. Bu yüzden 2017 KPSS için hazırlanan kişilerin bu üç farklı alan için farklı kitaplar seçmeleri ve bunlara yönelmeleri kendileri için en iyisi olacaktır.

Söz konusu eğitim bilimleri olunca birçok kaynak bulunabilir ama tecrübeli oldukları kadar başarısı kanıtlanmış birçok yayınevi var. Ancak bunlardan bazıları daha ön plandadır:

Alanlara göre ayrılmış en iyi eğitim bilimleri kaynakları hakkında:

Konu Anlatımı-Eğitim Bilimleri

Konu anlatımında uzun seneler tecrübesi olan yayınevlerinin tercih edilmesi önemlidir. Birçok adayın ortak tercihleri; Pegem yayınları, Yediiklim ve İhtiyaç yayınları bu konuda başarılı sayılmaktadır.

Test Kitabı-Eğitim Bilimleri

Test kitapları için de başarı oranı yüksek olan kaynakların tercih edilmesi gerekir. Başarısını kanıtlamış yayınlar; Pegem yayınları, İhtiyaç yayınları, Yargı yayınları…

Deneme setleri-Eğitim Bilimleri

Deneme setleri, Kpss’de çıkan sorulara en yakınlarını soran ve belirleyen yayınlardan alınmalıdır. Bu nedenle alanda bilgili ve tecrübeli yayınlar kullanılmalıdır. Bunlardan bazıları; Beyaz kalem, İhtiyaç yayınları, Pegem yayınları, Yediiklim yayınlarıdır.

Kitap alırken ve çalışırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de sene bazında uygunluğudur. Güncel kitapları alarak çalışmak, değişen sisteme ayak uydurmak ve güncel bilgilerle donanmak adaylar açısından yarar sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.