KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Hazırlık Dönemi ve Sonrası

0

2016 yılında lise (ortaöğretim) ve önlisans düzeyi için Kamu Personeli Seçme Sınavı olacak. Peki, bu sınavda neler karşımıza çıkacak? Sınava nasıl hazırlanmalı?

İlk olarak sınavların 22 ve 23 Ekimde olduğunu belirtelim. Sınava hazırlanırken birçok kaynaktan yararlanmalı ve görebildiğimiz kadar çok soru görmeliyiz. Bilindiği üzere ÖSYM sınavlarında kendi soru havuzunu kullanıyor. Sonuç olarak ne kadar çok soru görürsek karşımıza çıkacak sorulara aşinalığımız da artacaktır. Ayrıca geçen senelerdeki derslerdeki başarı oranlarını incelemek faydamıza olacaktır.

KPSS Hazırlık Dönemi ve Sonrası

Adayların genel olarak başarısız olduğu bir dersten başarılı olmak bizi öne geçirecek adımlardan biri olabilir. Genel olarak KPSS hazırlık oldukça önemli bir süreç olmakla beraber en az sınav kadar önemli bir yer teşkil etmektedir.

KPSS’YE GİRMEDEN ÖNCE PUANINIZI HESAPLAYIN

Başvuru Yapılırken Gözden Kaçırılmaması Gerekenler

Öncelikle başvuru yapılırken kılavuzlar çok iyi incelenmeli, başvuru sürelerine dikkat edilmeli ve gerekli formların eksiksiz, doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olunmalıdır. ÖSYM başvurulardan önce kılavuzları yayınlar ve en küçük detayına kadar bilgilendirme yapar. Öyleyse KPSS başvuru sürecinde kılavuzlarınızın en büyük yardımcınız olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında ortaöğretim ve önlisans KPSS başvuruları ağustos ayında yapılacaktır.

Sonuç Analizi Yapmak

Sınav sonrası en az sınav öncesi kadar önemlidir. Sınav notunuz yüksek gelebilir fakat bazen sınav notunuz ne kadar yüksek olursa olsun atama için yeterli olmayabilir. Bu yüzden sonuç analizi oldukça ayrıntılı yapılmalı, gerekirse uzmanlara danışılmalıdır. 2016’nın KPSS sonuçlarını 10 Kasım’da alacağınızı da ekleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.