KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Lisans Sonuçları 14 Temmuz’da Açıklanacak!

0

Bilindiği gibi KPSS Lisans düzeyinde yapılan sınavlar, geçmiş yıllarda Temmuz ayında yapılırken, bu yıl 22 ve 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. 22 Mayıs’ta Genel Yetenek – Genel Kültür, 29 Mayıs’ta ise Alan bilgisi sınavları yapıldı.

2016 KPSS lisans sonuçlarının ise, sınavlar yapılmadan önce 9 Haziran’da açıklanacağı duyurulmuştu. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı sonuçların açıklanması oldukça geç bir tarihe, Temmuz ayına ertelendi. Daha önce 10 temmuz’da açıklanacağı ifade edilen KPSS 2016 Lisans sonuçları, ÖSYM’den yapılan yeni bir açıklama ile 14 temmuz 2016’ya ertelendi. Sınavların yapıldığı Mayıs ayının sonundan, yaklaşık 1,5 ay sonrasına ertelenen sonuç açıklamaları, sınava giren adaylar arasında büyük bir tepkiye neden olmuş durumda.

KPSS Lisans Sonuçları 14 Temmuz'da Açıklanacak!

22 ve 29 Mayıs’ta girilen sınavların ardından çok kısa bir süre sonra açıklanan sorular ve cevaplar sayesinde sınava giren kişiler, netlerini aşağı yukarı öğrense de, nihai sonucu öğrenmek için sabırsızlanmaktadırlar. Çünkü, sınavda kaydırma yapılması veya soruları her ne kadar sorular yayınlansa da yanlış hatırlama endişesi, adaylar için büyük bir strese neden olmaktadır.

Sonuç olarak 2016 KPSS Lisans sonuçlarının 14 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacağı şu an için net olarak bellidir. Sonuçların açıklanması daha öne veya daha ileri bir tarihe çekilirse, sitemizden an ve an haberleri takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.