KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Önlisans Başvuru Ücreti ve Ödeme Yolları

0

Bilindiği gibi KPSS 2016 Önlisans ve Ortaöğretim düzeyindeki başvurular dün başladı. Peki başvuru ücreti ve ödeme yolları nedir? Bu konumuzda ücretlerin hangi bankaya yatırılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz.

9 Ağustos ile 24 Ağustos tarihleri arasında Lise/Ortaöğretim ve Önlisans düzeyinde KPSS başvuruları yapılabilecektir. 24 Ağustos’tan önce başvuru yapmayan veya başvuru ücretini yatırmayan adaylar sınava girmeye hak kazanamayacaktır. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS Önlisans Sınav Ücreti ve Ödeme Yolları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin yaptığı açıklamaya göre, bu yıl 2016 KPSS önlisans ve lise başvuru ücreti 55 tl olarak belirlenmiştir. Başvuru yapıldıktan sonra, ücret belirtilen bankalara yapılacak ve adayların başvurusu kesinleşecektir. Başvuru yapıldığı halde ücretini yatırmayanların adaylığı geçerli olmayacaktır.

Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB), KYK Türk, Halk Bankası, Akbank, Deniz Bank ve PTT şubelerinden herhangi birine başvuru ücreti olan 55 tl, başvuru tarihleri arasında yatırılabilecektir.

2016 Önlisans-Ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak?

Önlisans ve Lise düzeyinde sınava girecek adaylar için süre hızla daralıyor. 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan sınava 1 milyonu aşkın kişinin girmesi bekleniyor. Adaylar 60 Genel yetenek ve 60 Genel kültür olmak üzere toplamda 120 soruyu cevaplandıracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.