KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Şartı Olmadan Memur Olmak Mümkün!

0

21. yüzyılda en büyük problemlerden biri de işsizliktir. Çalışmak, artık çağın gerekliliklerinden biri haline gelmektedir. Türkiye’de iş arayan milyonlarca kişi bulunmaktadır. İş arayan milyonlarca kişi için ise en önemli konulardan biri KPSS’siz memur olmaktır.

Kpss Şartı Olmadan Memur Olmak Mümkün!

Özellikle eğitim almış, bir mesleğe ve diplomaya sahip olan bireylerde iş bulmak büyük bir sorun haline gelmektedir. Maaş, çalışma saatleri, çalışma ortamı vb. kriterler kıyaslandığı takdirde özel sektör ve kamu sektörü arasında bir tercih yapılacağında en kesin ve kolay çözüm olarak görülen yol devlet memurluğudur. En az lise mezunu olmak kaydı ile 18 yaşını doldurmuş olan herkes memuriyet şansına sahiptir. Devlet memurluğu için birinci ve en önemli şart KPSS’dir. Kpss personel ilanları her gün güncellenmektedir. Memur alım ilanları gözden geçirildiğinde KPSS şartı olmadan memur olmak da mümkündür.

KPSS’SİZ MEMUR OLUNABİLİR Mİ?

En son yapılan 2017 kpss puanları hala geçerli olmakla birlikte sınav gözetmeksizin personel alımını sürdüren pek çok kurum ve kuruluş vardır. Ancak bu alanlar ve gerekli şartlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için kpss haber portallarına göz atmakta fayda vardır. Kpss’siz memur olmak sanıldığı kadar imkansız değildir. Kamuda bazen öyle zamanlar olur ki kpss şartı aramadan direkt başvuru yoluyla memur alımları gerçekleştirilir.

Haberdar olmak ve uygun pozisyon için başvuruda bulunabilmek amacıyla Kpss’siz memur ilanları günü gününe takip edilmelidir. Farklı kurumlarda uygun pozisyonlar için personel istihdamları sürdürülmektedir. Başvuru yeterlilik kriterleri, yaş, pozisyon, görev tanımı gibi alım şartları, kpss haberler ile ilgili sayfalarda bulunmaktadır. Kpss memur personel ilanı ararken ilanlar, devlet personel başkanlığı web sitesinden kontrol edilmeli, asılsız haberlere itimat edilmemelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.