KPSS Web
2020 KPSS Haber ve Bilgi Sitesi

KPSS Sonuçları Yarın Açıklanıyor!

0

2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2016, 22 ve 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapıldı. Aylarca yapılan çalışmanın ardından girilen KPSS sınavının ardından, adayların sınav sonuçlarının açıklanması için artık geri sayım başladı.

KPSS sonuçlarını öğrenebilmek için TC kimlik numarası ve belirlenen şifreniz ile ÖSYM’nin sınav sonuç sitesinden kaç puan aldığınızı ve sıralamanızı öğrenebilirsiniz. ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak 22 – 29 Mayıs tarihlerinde girdiğiniz KPSS sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

KPSS Sonuçları Yarın Açıklanıyor!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Lisans düzeyinde yapılan KPSS sonuçları 14 Temmuz 2016‘da açıklanacak. Yukarıda yazılı olan ÖSYM’nin resmi internet sitesine giriş yaparak sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların kayıtlı adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Geçmiş yıllardan farklı olarak, adrese sonuç belgesi gönderimi yerine, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik olarak, sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.